ELEKTROBANK – 2. Baskı (2008)

ELEKTROBANK – 2. Baskı (2008)

Birinci baskısı on yıl önce yapılan ve kısa sürede tamamı tükenen Elektrobank kitabının, yogun talep üzerine ikinci baskısı hazırlanarak genişletilmiş ve yeni konular ilave edilerek meslektaşlarımızın beğenilerine sunulmuştur.

Birinci baskıdaki yazım ve basım hataları titiz bir çalışma sonucu mümkün olan en iyi şekilde düzeltilerek, örnek problem çözümlerinin de çoğaltılması yönünde çalışmalar yapılmıştır.Arıca birinci kitaptaki konulara ilave olarak;yeni tip Dijital Sayaçlar, Parafudrlar, Bus-barlar ve kablo kanalları, Yangın İhbar Sistemleri, Asansörler, Jeneratörler, Isıtma ve Sogutma Sistemleri, Ex-Proof Sistemler gibi değişik konulara da bu ikinci baskıda yer verilmiştir.

Yine ilk baskıda oldugu gibi bu baskıda da yerli, yabancı bir çok teknik el kitapları, elektroteknikle ilgili kitaplar, dergiler, makaleler ve teknik dökümanlar incelenerek, olabildiğince kaynakça taranmış, derlenen bu eser tenik elemanların yararına sunulmuştur.

Uzunca bir çalışma süresi sonunda hazırlanmış olan bu eseri yazarken bir özdeyişimizden ilham aldım ve bu özdeyiş bana çalışma gücü verdi ” Kim ki bırakmaz ise arkasında bir eser o kişinin yerinde yeller eser ” Yıllardır meslek hayatımda ki bilgi birikilerimi de sizlerle paylaşarak sizlerin gönüllerinizde, çalışma masalarınızda, kitaplıklarınızda, çantalarınızda da bu esere yer vereceginizi ümit ediyorum.

Birinci baskıda olduğu gibi kitabın yazımında yardımlarını esirgemeyen yakın dostum Elk Müh Mehmet DEMİRCİ ye, kitabın şekil ve çizimlerini bilgisayar ortamında gerçekleştiren Muharrem DEMİRCİOĞLU na yazım, basım ve cilt işlerini büyük bir titizlikle gerçekleştiren Bizim Büro Ltd Şti çalışanlarına da teşekkürlerimi sunarım.

Kitap hakkında yapıcı eleştiri ve önerileriniz, kitabın ileriki baskılarına da ışık tutacağı kanaatindeyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Meslektaşlarıma ve teknik elemanlara yararlı olabilmesi umuduyla .

Zafer ÜRGÜPLÜ
Elk. Müh.
Oda No: 6040

Yorum Yok

Yorum Yap