DUYAR YANGIN VANALARI

DUYAR YANGIN VANALARI

TEKLİF İSTEMEK İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ.

DUYAR YANGIN VANALARI İÇİN EN UYGUN FİYATLAR MERKEZMEKANİKTE
islak-alarm-vanasi

ISLAK ALARM VANASI

kuru-alarm-vanasi

KURU ALARM VANASI

YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANALAR(OS&Y)300PSİ

YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANALAR(OS&Y)175PSİ

yukselmeyen-milli-surgulu-vana-nrs

YÜKSELMEYEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANALAR(NRS)

yer-alti-post-indikator

YER ALTI POST İNDİKATÖR 

osy-yukselen-milli-vana-izleme-anahtari

YÜKSELEN MİLLİ VANA İZLEME ANAHTARI OS&Y

akis-anahtari-flow-switch

AKIŞ ANAHTARLARI

(FLOW SWİTCH) 

cift-klapeli-cek-vana

ÇİFT KLAPELİ ÇEK VANA UL ONAYLI 

cift-klapeli-cek-vana - Kopya

ÇİFT KLAPELİ ÇEK VANA TSE ONAYLI

test-ve-drenaj-vanasi

TEST VE DRENAJ VANASI

izlenebilir-kelebek-vana

İZLENEBİLİR KELEBEK VANA

itfaiye-kat-baglanti-vanasi

İTFAİYE KAT BAĞLANTI VANASI UL-FM ONAYLI 

itfaiye-kat-baglanti-vanasi

İTFAİYE KAT BAĞLANTI VANASI TSE ONAYLI  

itfaiye-baglanti-agzi

İTFAİYE BAĞLANTI AĞZI    UL-FM ONAYLI 

akis-olcer-flow-meter

AKIŞ ÖLÇER

(FLOW METER)

basinc-düsürücü-vana

BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ VANA

relief-vana

RELİEF VANA 

DUYAR YANGIN VANALARI

ISLAK ALARM VANASI

Islak alarm vanası suyun donma ihtimali olmayan uygulamalar için dizayn edilmiştir. Borular içinde basınçlandırılmış halde bekleyen su, sprinklerin yangın nedeniyle devreye girmesi sonucunda yangın bölgesine deşarj olur. Basınçlı su sistemi sürekli olarak beslenirken aynı anda geciktirme hücresinide doldurur. Hücre doldurduktan sonra hücre üzerindeki basınç anahtarı tetiklenir. Basınç anahtarı yangın ihbar sistemine veya otomasyon sistemine alarm bilgisini ulaştırır. Basınç anahtarı tetiklendikten sonra su, su motorlu gonga ulaşır ve mekanik alarm verilmesini sağlar.

KURU ALARM VANASI

Kuru alarm vanasındanda basınçlı hava tesisata özel bir orifis yardımıyla verilmekte, bu orifis ancak kayıpları karşılayabilecek şekilde beslemeye izin vermektedir.Kuru alarm vanasının üst tarafında hava, alt kısmında ise su bulunmaktadır. Yangın anında ilk önce hava otomatik olarak sprinkler ve vana üzerinden atılmakta daha sonra tesisata su verilmektedir.Kuru sistem donma tehlikesi bulunan yerlerle, normal durumlarda suyun zararlı etki yapabileceği alanlarda kullanılmaktadır.

YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANA (OS&Y)

Bölgesel kontrol vanası olarak tanımlanırlar. Mahal içi zonları birbirinden ayırmak(kontrol etmek) için, su besleme hatları üzerinde kesme vanası olarak kullanılırlar. Kesme veya kontrol amaçlı olarak kelebek vana veya yükselen milli vana kullanılır. Yükselen milli vanalar; tam açık konumunda düzgün akışı bozmayan, açık konumu milin yukarı aşağı hareketi ile gözle izlenebilen, izleme anahtarı takılarak elektriksel izleme yapılabilen sürgülü vana tipidir. Kelebek vanalara oran ile daha az hidrolik kayıp oluştururlar.

YÜKSELMEYEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANA (NRS)

Ana hatlar ve hidrant sistemlerinde toprak altı su hatlarını kesmek ve kontrol etmek amaçlı kullanılan vanalardır. Açık/ kapalı konumu görülebilen post indikatörleri ile birlikte kullanılabilir. Yer altında post indikatörü ile birlikte kullanılması durumunda vana odasına gerek duyulmaz.

YER ALTI POST İNDİKATÖR

Bölgesel kontrol ve kesme vanası olarak  NRS Yükselmeyen Milli Vana kullanılması durumunda; yangın sistemlerinde ekseriyetle donma tehlikesine karşın dış sahada toprak altına gömülen boru hatlarında, vanaların açık ve kapalı konumunun görülebilir ve izlenebilmesi amacıyla NRS Yükselmeyen Milli Vana üzerine montaj edilen ürünlerdir. İç ve dış ortamlarda kullanıma uygundur

OS&Y YÜKSELEN MİLLİ VANA İZLEME ANAHTARI

OS&Y Yükselen Milli Vana’nın açık ve kapalı konum bilgisini üzerinde bulunan bağlantılar sayesinde kuru kontak vererek yangın alarm panosunda sinyal vererek operatörü ikaz eden elektriksel aksama denir. İç ve dış ortamlarda kullanıma uygundur.

AKIŞ ANAHTARI (FLOW SWITCH)

Islak borulu sistemlerde tek sprinklerin açılması durumundaki su akışı ile yangın alarm bilgisi alınarak, hangi bölgede yangın olduğunun tespit edilmesiyle müdahale olanağı sağlanır. Su akış alarm anahtarları sadece sulu tesisatlarda kullanılmalıdır. Dikey ve yatay olarak monte edilebilir. Otomasyona elektriksel alarm verir. Zamanlayıcısı sayesinde yanlış alarm vermez.