Genleşme tankları

GENLESME TANKLARI

TEKLİF İSTEMEK İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ.

GENLESME TANKLARI İÇİN EN UYGUN FİYATLAR MERKEZMEKANİKTE

GENLEŞME

TANKLARI

DENGE

TANKLARI

hava-tupu-pot-pompalari

HAVA TÜPÜ VE

POT DEPOLAR

HAVA

ENJEKTÖRÜ

GENLEŞME TANKI

MEMBRANLARI

AÇIK

İMBİSAT DEPOSU

Genlesme Tanklari

Genlesme tanklari Isıtma sistemlerinde bulunan genleşme tankı bir diğer adı ile imbisat deposu olarak adlandırılır.

Genleşme tankı ( imbisat deposu ) kombi, kazan, merkezi sistemler de ısınan sıcak su hacminin artması ile oluşan fazla suyun sistemde bulunan boru ve mekanik parçaların yüksek basınçtan zarar görmemesi için kullanılır. Daha net anlamanız için şöyle bir örnek verebilirim. Evinizi veya iş yerinizi ısıtmak için kombi kullanıyor iseniz ısıtma sisteminin parçası olan petek radyatör ve cihaz içerisinde su bulunmaktadır. Kombilerde diğer kazan ve merkezi sistemlerde olduğu gibi bir başka harici genleşme tankına ihtiyaç yoktur. Çünkü kombiler üretilirken genleşme tankı ( imbisat deposu ) üzerinde satışı yapılır. Örnek Litre olarak radyatörlerde 200 litre su olduğunu düşünürsek sistem ısınmaya başladıkça 203, 204 litre şeklinde su seviyesinde bir artış oluşur. Dolayısı ile sistemimizde bulunan su genleşme tankımız olmadığı veya arızalı olduğu zaman sistemde, borular bir sıkışma basınç artması olacak yani su basınç seviyesi yükselecek ve en zayıf noktadan su akıtmaya başlayacaktır. Genleşme tankı işte tam burada ısınan fazla suyun burada birikmesi için görev yapmaktadır.

Yukarıda gördüğünüz gibi genleşme tankının kısa tanımı ”sistemde bulunan sıcak suyu dengeler” dememiz daha doğrudur. Yine ısınan sistem suyu tanka dolduğu gibi sistem yavaş, yavaş soğumaya geçtiğinde tankta bulunan su boşalarak sisteme yayılır. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi tankın içerisinde mebran ( şamyel ) vardır. Şamyel hava sibob vasıtası ile tankların boyutlarına göre değişken 1 – 1,5 bar seviyesinde hava olması gerekmektedir.

genleşme tankı fiyatları, genleşme tankı nedir , genleşme tankı ne işe yarar, genleşme tankı fiyat, genleşme tankı nasıl çalışır, genleşme tankı çalışma prensibi, kombi genleşme tankı,genleşme tankı hesabı  Firmamız;Depo, epdm, genleşme, imbisat, membran, pot depo, tank, tüp, vitan, viton, genleşme tankları, Denge tankı Denge Kabı ,hava enjektörleri, hava tüpleri, ELBİ, MEMBRAN,MAS-DAF GENLEŞME TANKI, STANDART GENLEŞME TANKI, NEMA ve WATES GENLEŞME TANKI, WİLO GENLEŞME TANKI,  REFLEX GENLEŞME TANKLARI, genleşme tankı fiyat listesi, nema kapalı  genleşme tankı, baymak genleşme tankı fiyatları, 300 lt genleşme tankı fiyatları, en ucuz genleşme tankı, daf genleşme tankı membranı, kalorifer genleşme tankı fiyatları,