KODSAN BOYLER VE KODSAN AKÜMÜLASYON

KODSAN ÜRÜNLER

TEKLİF İSTEMEK İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİNİZ.

KODSAN BOYLER,AKÜMÜLASYON TANKI,BUFFER TANK,HAVA AYIRICI TORTU TUTUCU,DENGE KABI VE YEDEK PARÇALAR İÇİN EN UYGUN FİYATLAR MERKEZMEKANİKTE

BOYLER

AKÜMÜLASYON

BUFFER TANK

HAVA AYIRICI VE TORTU TUTUCU

DENGE TANKLARI

KODSAN

YEDEK PARÇALAR

Kodsan Boyler ve Kodsan Akümülasyon Seçimi ve Kullanım Alanları

Boyler toplu yaşam merkezlerinde bireylerin sıcak su üretme fırsatı olmadığı alanda daha ekonomik sonuç elde etmek için  bireysel sıcak su üretimi yerine merkezi sistemlerde sıcak su hazırlamak için  kullanılır. Başlıca kullanım alanlarını sıralarsak;

  • Hastaneler,Okullar,Avm,Oteller,Yurtlar,Şantiyeler,Apartmanlar,Siteler,Fabrikalar

gibi bir çok toplu alan su ısıtma sistemleri içerisinde tesisat ekipmanı olarak kullanılmaktadırlar.

Serpantinli Hızlı Boyler türleri toplu yerleşim alanlarında kullanılmaktadır ve ev tipi Boylerler ile karıştırılmamalıdır. Ev tipi boylerler kullanımda toplu esas almaz ve bireysel su ısıtma faaliyetleri için kullanılırlar.

Boyler seçimi ve kullanım alanları doğrudan ilişkilidir ve kullanım alanı esası seçim kriterleri arasındadır.

Boyler Seçimi makine mühendisleri tarafından yapılmalı ve belirli kriterler esas alınarak belirlenmelidir. Toplu yerleşim yerlerinin sıcak su ihtiyacına göre Makine Mühendisleri Odası’nın koşulları esas alınarak boyler seçimi yapılmaktadır. Hesaplanan veriler ise saatlik ihtiyaç duyulan su miktarı ve tüm su kullanım kaynakları(musluk) 1 saat boyuna açık sayılarak hesaplama yapılmalıdır. Kısacası saatlik üretim değeri ve eş kullanım faktörü baz alınarak boyler seçimi yapılmalıdır.

AKÜMÜLASYON TANKLARI

Adından da anlaşıldığı gibi ısı pompaları veya güneş sistemleri gibi çeşitli kaynaklardan gelen ısılarla tank içinde bulunan suyu ısıtarak depolamayı sağlayan sistemdir.

AKÜMÜLASYON TANKLARI

Eşanjör kullanarak sıcak su temin edilir. Özellikle serpantinli boylerlerin düşük kaldığı yüksek sıcak su ihtiyaçlarında akümülasyon tankı kullanımı en doğru çözümlerden biridir. Akümülasyon tankları emayeli olarak veya sıcak daldırma galvanizli olarak imal edilmektedir. Akümülasyon tankları tüm ısı kaynaklarından en yüksek değerde verim almaktadır. Isıtma kaynaklarının ömürünü uzatmakla birlikte yüksek tasarruf ve ısıtma maliyetini de düşürüyor.

AKÜMÜLASYON TANKLARININ KULLANDIĞI BAZI ISI KAYNAKLARI

1-      GÜNEŞ SİSTEMİ KOMBİNASYONU İLE KULLANIMI

2-      BİR ISI POMPASI İLE KULLANIMI

3-      KATI YAKIT KAZANI İLE KOMBİNASYONU

AKÜMÜLASYON TANKLARI KULLANIM ALANLARI

Özellikle otel gibi sıcak su ihtiyacı fazla olan yerlerde, güneş enerjisinden faydalanmak ve sıcak su depolamak enerji maliyetini düşürmektedir. Bu nedenle güneş enerjisinden faydalanmak isteyen tüketici akümülasyon tankları sayesinde yüksek kapasitede sıcak su depolama imkanına sahip olurlar.

Ülkemizde son yıllarda büyük otellerin hemen hemen hepsi güneş enerjisinden faydalanmaya başlamışlardır